Andrzej Kobyliński

Sprawozdanie z Międzyuczelnianego Seminarium z cyklu Dziedzictwo współczesnej Etyki, UAM - 10.12.2008

10 grudnia 2008 roku w Zakładzie Filozofii Chrześcijańskiej Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu miało miejsce Międzyuczelniane Seminarium z cyklu Dziedzictwo współczesnej etyki. Spotkanie poświęcono dwom wielkim myślicielom XX wieku: Martinowi Heideggerowi i Emmanuelowi Levinasowi. Otwarcia seminarium dokonał prof. UMK dr hab. Krzysztof Stachewicz, który podkreślił, że spotkanie w Poznaniu stanowi kontynuację cyklu konferencji rozpoczętego przez prof. UKSW dr hab. Ewę Podrez oraz przez prof. UKSW dr hab. Ryszarda Monia w Instytucie Filozofii UKSW w Warszawie. W ramach tego projektu poświęconemu dziedzictwu współczesnej etyki miały miejsce w UKSW w Warszawie trzy konferencje: Arystoteles dzisiaj (2005); Hume dzisiaj (2006); Kant i Pascal dzisiaj (2007). Pierwsze spotkanie w wymiarze międzyuczelnianym odbyło się wiosną 2008 roku w Instytucie Filozofii UMK w Toruniu i było poświęcone Sorenowi Kierkegaardowi.